گردشگران آماده حضور در معدن سرب و روی انگوران

گردشگری

به گزارش پایگاه خبری معدن‌نامه به نقل از ایسنا، امیر ارجمند اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی که در معدن انگوران صورت گرفته، بازدید از پیت معدنی انگوران، معدن زیرزمینی سولفوره، معدن تراورتن و ورودی ییلاق از جاذبه‌های گردشگری این معدن محسوب می‌شود و کارشناسان این مجموعه با هماهنگی معاونت گردشگری در حال آماده‌سازی امکانات، تدوین نقشه گردشگری شرکت، هماهنگی هزینه‌های اقامتی، خدماتی و … در حال پیگیری است.

وی افزود: فقط برای حصول به این نتیجه باید برنامه‌ریزی دقیق، مدون و یک‌دستی داشت، با شکل‌گیری تورهای گردشگری و ارائه یک بسته از معدن و طبیعت زیبا می‌توان گفت ارزش بازدید از منطقه چه برای کسانی که به معدن و فعالیت‌های معدنی علاقه‌مند هستند و چه کسانی که دوست دارند طبیعت زیبا و منحصر به‌ فردی را مشاهده کنند، بسیار بیشتر خواهد بود.

ارجمند تصریح کرد: برنامه‌ریزی به‌ عنوان یک ابزار علمی به متصدیان صنعت گردشگری معدن انگوران کمک می‌کند تا در یک فرآیند پیوسته و علمی، بهترین مسیر راهکار توسعه گردشگری در یک منطقه را مشخص کرده و این توسعه را در مسیر توسعه سایر بخش‌های اقتصادی قرار دهند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر که نظام اقتصادی کشور به مسئله کسب درآمد از راه صادرات غیرنفتی توجه زیادی دارد و در سراسر جهان یکی از بزرگ‌ترین منابع درآمدی در قرن بیست و یکم کسب درآمد از طریق گردشگری خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat