قیمت مناسب اکسید روی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت مناسب اکسید روی

تعیین قیمت مناسب اکسید روی تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد. ما در این مطلب عوامل تاثیر گذار در قیمت اکسید روی را معرفی می کنیم و چگونگی تأثیر آن ها را توضیح می دهیم.

 

بهینه سازی خطوط تولید:

بهینه سازی خطوط تولید اکسید روی موجب خواهد شد که خروجی بنگاه‌های تولیدی و صنعتی دارای بهره‌وری بالا، کیفیت مطلوب، کاهش هزینه تولید و قیمت رقابتی باشد و اکسید روی خود را در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی با قیمت رقابتی به فروش رسانند.

 

نحوه فرآوری:

نحوه فرآوری یکی از بخش­های اصلی و زنجیره مهم در تولید و عوامل اصلی تعیین کننده‌ی قیمت تمام شده‌ی اکسید روی می باشد. اگر نحوه تولید و فرآوری خوب باشد راندمان تولید بالا رفته و می توان اکسید روی با قیمت رقابتی عرضه کرد.

 

فیلترینگ:

استفاده از فیلتر های موثر و کارا در مسیر تولید اکسید روی باعث افزایش راندمان و کاهش هزینه های تولید شده که درنهایت موجب ارائه قیمت مناسب اکسید روی می گردد.

 

دلار:

تاثیر نوسان قیمت ارز بر قیمت‌ مواد معدنی فلزی قابل چشم‌پوشی نیست. اکسید روی از جمله مواد معدنی فلزی است که از نواسانات بازار ارز تأثیر می گیرد بنابراین قیمت ثابت شده دلار به تاریخ روز در محاسبه قیمت مناسب اکسید روی اثر می گذارد.

 

قیمت جهانی فلز روی (LME)

بورس فلزات لندن (LME) یکی از قدیمی‌ترین بورس‌های کالایی در دنیاست که فلزات غیرآهنی (آلومینیوم، مس، سرب، نیکل، قلع و روی)، فلزات مینور (کبالت و مولیبیدن)، بیلت (شمش) فولاد در آن معامله می‌شوند. شاخص قیمت فلز روی در بورس فلزات لندن در محاسبه قیمت جهانی فلز روی تأثیر دارد و متعاقبا قیمت اکسید روی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

شما می توانید قیمت به روز جهانی فلزات را در سایت باسط فرآور پویا مشاهده کنید.

 

کیفیت و درجه خلوص:

اکسید روی با درجه خلوص و کیفیت های متفاوت در بازا عرضه می شود و در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. هر صنعت اکسید روی با درجه خلوص متناسب و مورد نیاز خود را استفاده می کند. هرچه درجه خلوص و کیفیت بالاتر باشد معمولا قیمت تمام شده نیز بیشتر خواهد بود.

باسط فرآور پویا با تفکیک تخصصی محصولات تولیدی، هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت توانسته است انتخابی مطمئن برای مشتریان خود باشد. شما می توانید جهت اطلاع از قیمت اکسید روی با درجه خلوص مورد نیاز خود،”با ما تماس” حاصل فرمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat